در مرحله‌ی نهایی ثبت سفارش، میتوانید روز تحویل را انتخاب کنید.

در مرحله‌ی نهایی ثبت سفارش، میتوانید روز تحویل را انتخاب کنید.

نگهداری و بیماری‌های گیاه گل گندمی و راه‌های درمان آن

گل گندمی

گل گندمی، گیاهی است علفی، بوته‌ای، سریع الرشد و زینتی که در منطق گرم آفریقا، آمریکا و اروپا می‌روید. این گیاه از خانواده سوسنی‌ها یا لیلیاسه (Liliaceae) می‌باشد که به آن “سجافی” نیز می‌گویند. سجافی، دارای اندام زیرزمینی گوشتی، ریشه‌هایی دوکی شکل و سفید رنگ است. برگ‌های سجافی معمولا به رنگ سبز ساده یا سبز با خطوطی کرم رنگ هستند که به گیاه، حالت ابلق می‌دهند.

طول برگ‌های گل گندمی، معمولا 30 سانتیمتر بوده و نواری شکل و آویزان هستند که جنبه زینتی به گیاه داده است. گیاه گندمی، فاقد ساقه حقیقی است و برگ‌های آن مستقیما از روی ساقه کوتاهِ سطحی ِآن می‌رویَند. گلها در این گیاه، کوچک و به رنگ زرد یا سفید هستند که برروی ساقه گل‌دهنده منتهی به گیاهچه می‌رویَند. گندمی، دارای انواع سبز و ابلق است و حدود 60گونه دارد اما در ایران، تنها گونه Ch.Comosom پرورش داده می‌شود.

در این مقاله با ما همراه باشید تا با شرایط نگهداری، بیماری‌ها و نحوه تکثیر گیاه گندمی، آشنا شوید.

انواع لیندا

محصولات بیشتر

شرایط نگهداری گل گندمی چیست؟

به طور کلی، گندمی، با توجه به موطن اصلی‌اش، طالب آب و هوای گرم می‌باشد. پس بهتر است جهت نگهداری گل گندمی در منزل، گلدانِ آن را در محل‌های گرمِ خانه قرار دهید.

دمای مناسب برای رشد گل گندمی

گیاه گندمی نسبت به دمای کم، بسیار مقاوم است؛ بطوریکه دمای حدود صفر درجه سانتیگراد را به خوبی تحمل می‌کند.
بهترین دما برای نگهداری گل گندمی و رشد مناسب آن، حدود 11 درجه سانتی گراد می‌باشد.

نور مناسب برای نگهداری گل گندمی

گندمی، از نظر نیاز نوری، کم توقع است. بهترین محل برای رشدِ آن، نزدیک پنجره می باشد؛ بطوریکه گیاه بتواند از نور غیرمستقیم خورشید استفاده کند. اگر مدت طولانی گیاه گندمی را در محلی کم نور قرار دهید، برگ‌ها به رنگ سبز تیره درآمده و نوار سفید وسط برگ‌ها در نوعِ ابلق، محو می‌شود.

جهت پرسش در رابطه با مشکل گیاهتان و اطلاع از راه‌های درمان آن، اینجا کلیک کنید و با کارشناس متخصص گل و گیاه ارتباط برقرار کنید.

رطوبت نسبی مناسب برای گیاه گندمی

در نگهداری گل گندمی در منزل، درصورتیکه در روزهای تابستان، دمای محیط بیش از 15 درجه سانتیگراد باشد، بهتر است روزانه برگ‌ها را مه پاشی نمائید.

نحوه آبیاری گل گندمی

در تابستان، 2 تا 3 بار در هفته و در زمستان، هفته‌ای یکبار آبیاری کافی است.

گل گندمی

خاک و کودِ مناسب برای گندمی

ترکیب خاک مناسب گل گندمی، با توجه به ریشه‌های گوشتی که دارد، کمی سنگین‌تر از سایر گیاهان آپارتمانی است.
این ترکیب عبارت است از:
یک سوم خاک باغچه + یک سوم ماسه + یک سوم کمپوست.
بهتر است برای تقویت گیاه، هر2 هفته یکبار، گیاهتان را با انواع کودهای شیمیایی محلول در آب، محلول پاشی نمائید.

دو روش کارآمد در تکثیر گل گندمی

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، سجافی، گیاهی سریع الرشد است. این گیاه، از طریق ریشه‌دار کردنِ گیاهچه‌های کوچکی که روی ساقه‌های مُسِن ظاهر می‌شوند، قابل تکثیرند. همچنین از راه تقسیم بوته نیز میتوان سجافی را تکثیر کرد. اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید می‌توانید مقاله آموزش تصویری تکثیر گیاه گندمی را مطالعه نمایید.

 

انواع پتوس

محصولات بیشتر

مشکلات و بیماری هایگیاه گندمی و راه های درمان آن

جهت پرسش در رابطه با مشکل گیاهتان و اطلاع از راه‌های درمان آن، اینجا کلیک کنید و با کارشناس متخصص گل و گیاه ارتباط برقرار کنید.
اگر در حال پرورش و نگهداری یک گندمی در منزلتان هستید، ممکن است سوالات متعددی پیرامونِ آن داشته باشد. ما در این بخش سعی کردیم به سوالات پرتکرارِ شما گیاه دوستانِ عزیز، درباره این گیاه زیبا، پاسخ دهیم.

همچنین اگر قصد خرید گیاه آپارتمانی از کافه گلدون را دارید، به آسانی می‌توانید به صفحه مربوط هر گیاه مراجعه کرده و در زیر آن در مورد مشخصات هر گیاه و شرایط نگهداری آن مطالعه بفرمایید. این اطلاعات با راهنمایی گیاهپزشک ما نوشته شده‌اند و به شما در تصمیم‌گیری پیش از خرید، کمک می‌کنند تا با آگاهی بیشتر و خیال آسوده، گلدان موردنظرتان را خریداری نمایید. پس از خرید نیز بروشوری همراه سفارشتان ارسال خواهد شد که شناسنامه گیاهتان روی آن درج شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه نگهداری نیز با استفاده از qr کد روی بروشور به صفحه مقاله مرتبط با گیاه هدایت می‌شوید.

چنانچه سوالات بیشتری در هر مورد برایتان پیش آمد، پشتیبانی واتسپ و صفحه گلیار در اختیار شماست.

گل گندمی

چرا در گل گندمی گاهی اوقات وسط گیاه، از قاعده برگ‌ها، پوسیده می‌شود؟

این عارضه، به علت آبیاری بیش از اندازه است. د راین شرایط باید برای مدتی، آبیاری گیاهتان را قطع کنید؛ چراکه ممکن است گیاه شما به زودی از بین برود.

علت نرم و شفاف بودنِ برگ‌های گیاه گندمی چیست؟

علت این امر، سرمای هوا می‌باشد. گیاه را به محل گرم‌تری انتقال دهید، تا این مشکل برطرف گردد.

علت قهوه‌ای شدنِ نوکِ برگ‌های گل گندمی چیست؟

علت قهوه‌ای شدنِ نوکِ برگ‌های گل گندمی، تشنگی گیاه یا اشعه مستقیم آفتاب می‌باشد. در صورت تشنگیِ گیاه گندمی، فورا آن را آبیاری نموده و در غیر این صورت، محل گلدانتان را تغییر دهید.

چرا برگ های گندمی ضعیف، لاغر، دراز و خشک شده و رنگ خود را از دست می‌دهد؟

علت این پدیده، دمای بالای هوای محیطِ نگهداری گیاه است. گلدان را به مدت 15 دقیقه درونِ تشتِ پر از آب قرار داده و سپس به محل خنک‌تری منتقل نمائید.

علت پیدایش لکه‌های قهوه ای روی برگ‌های گل گندمی چیست؟

علت این عارضه، استفاده از مواد براق کننده است. برای رفع آن، با پارچه خیس، برگ‌ها را تمیز کنید. همچنین از مواد براق کننده استفاده نکنید.

بیشتر بخوانید: علت قهوه‌ای شدن برگ گیاهان آپارتمانی

چرا بعضی اوقات حشرات سبز رنگ، حاشیه برگ‌ها را می خورند؟

علت، وجودِ شته است. شما باید گیاهتان را هر 14 روز یکبار، با سم حشره کش تمامی، سمپاشی نمایید.

انواع سموم مناسب گیاهان آپارتمانی

محصولات بیشتر

چرا برگ‌های این گیاه، خاکستری رنگ و پژمرده شده و سطح زیرینِ آنها پر از تار عنکبوت می‌شود؟

عامل این مشکل، کنه ریزِ قرمز است. با سم کنه کش، گیاهتان را سمپاشی نمایید تا آفاتِ آن از بین بروند.

جهت پرسش در رابطه با مشکل گیاهتان و اطلاع از راه‌های درمان آن، اینجا کلیک کنید و با کارشناس متخصص گل و گیاه ارتباط برقرار کنید.

علت این که گیاهچه‌های ظاهر شده، گیاه گندمی را به یک طرف کشانده‌اند، چیست؟

گیاهتان احتیاج به تعویض گلدان و تکثیر با گیاهچه‌ها دارد.

امیدواریم این مقاله براتون کارآمد بوده باشه.
تا مقاله بعد، شما رو به خدای بزرگ میسپاریم.

جهت بازدید از صفحه کافه گلدون در اینستاگرام، کلیک کنید. 🙂

36 دیدگاه در “نگهداری و بیماری‌های گیاه گل گندمی و راه‌های درمان آن

 1. محمد گفت:

  سلام
  بنده یک گل سنجافی دارم اما رشد آن ضعیف و برگهای آن بی رمق می باشد.
  محل قرار گرفتن آن نزدیک پنجره و نور غیر مستقیم هست چون پرده جلوی نور می باشد و هم اکنون در فصل بهار هم هفته دو بار آب به آن می دهم.

  1. ویدا کاظمی گفت:

   سلام وقت بخیر .ضعیف شدن برگهای سجافی یا گیاه گندمی میتواند چند علت داشته باشد .یکی اینکه گلدان برای گیاه کوچک شده و خاک گلدان نیز بسیار متراکم و نفوذناپذیر شده و در این حالت شما باید گلدان را بزرگتر و خاک را سبک تر کنید .کم شدن مواد غذایی در خاک هم میتواند علت رشد ضعیف گیاه گندمی باشد که در این صورت باید به گیاه کود بدهید میتوانید از کود سه بیست برای تغذیه گندمی استفاده کنید .برای اینکه به گیاه نور بیشتری برسد چند ساعت در روز پرده را کنار بزنید تا گیاه گندمی نور بیشتری دریافت کند مخصوصا اگر گندمی شما ابلق باشد .

 2. Zahra گفت:

  سلام وقتتون بخیر. گیاه گندمی من بعد از جا به جایی به شهر جدیدمون دیگه گیاهچه ی جدید نمیده.قبلا خیلی رشد میکرد و یه عالمه گیاهچه داشت.اگه تقویتش کنم دوباره رشد میکنه؟

  1. ویدا کاظمی گفت:

   سلام وقت بخیر . کلروفیتوم یا همان گندمی گیاهی پررشد و پرریشه است و حداقل سالی یکبار نیاز به تعویض گلدان دارد اگر رشد گندمی شما متوقف شده گلدان را تعویض کنید و گیاه را در گلدانی بزرگتر بکارید .وقتی هوا گرمتر شود گندمی شروع به گلدهی و گیاهچه زدن میکند .

 3. بهاره گفت:

  سلام گیاه گندمی من که تازه خریدمش بعد از تعویض گلدان تند تند برگاش زرد میشن و میخشکند.اب کافی هم بهش دادم.حشره ای ندیدم اطرافش یا حداقل جاهایی که قابل رویت هست
  لطفا راهنمایی کنید

  1. ویدا کاظمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر .معمولا علت خشک شدن برگهای گیاه گندمی آبیاری کم است .اگر برگها حالت خشک و جمع میشوند باید به گیاه آب بیشتری بدهید و نباید به گیاه خشکی بدهید .اما اگر خشک شدن برگها به همراه سیاه شدن و پوسیدگی باشد به علت آبیاری زیاد یا سفت و متراکم شدن خاک و یا بسته بودن زهکش است .با برطرف کردن این عوامل میتوانید به شادابی گیاه کمک کنید .

 4. رها گفت:

  با سلام،من یه گیاه گندمی حدود ۱ماه هست گرفتم و بعد از ۱ هفته گلدانش رو که کوچک بود عوض کردم،مکانش نزدیک پنجره شمالی و نور غیر مستقیم داره و با خشکی خاک هفته ای ۲ بار آبیاری میشه و هر روز غبار باشی میکنم.نمیدونم چرا نوک برگاش سیاه میشن.لطفا راهنمایی کنید.

  1. ویدا کاظمی گفت:

   سلام وقت بخیر .علت سوختگی نوک برگ گیاه گندمی میزان آبیاری و رطوبت بالاست غبارپاشی را قطع کنید . اگر مشکل برطرف نشد مقدار آبی را که در پای گلدان میریزید کمی کاهش دهید تا آبیاری گلدان دستتان بیاید .البته گرم و خشک بودن محیط هم میتواند باعث بروز این مشکل شود .

 5. مریم گفت:

  با سلام
  گیاه من درحال تکثیر بود که ناگهان بوته شاخک گیاهچه درحال تکثیر و برگهای اون بوته شل شدن و رنگ برگ ها روشن تر از سایر برگهاست. علت چیه؟ میشه راهنمایی کنید

  1. ویدا کاظمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر . علت شدن و تغییر رنگ برگهای گیاهچه ی گندمی افراط و تفریط در آبیاری و یا خاک نامناسب است .بهتر است زمانی که گیاهچه ی گندمی را در گلدان میکارید آبیاری را به مقدار کم و در زمان خشکی خاک انجام دهید و در ابتدای کار گلدان را در معرض نور آفتاب قرار ندهید , گلدانی که گیاهچه را در آن کاشته اید , در مکانی سایه و خنک با تهویه ی خوب قرار دهید .

 6. آنا گفت:

  سلام ساقه گیاهچه من بعد از اینکه تکثیر کردم رنگش قهوه ای تیره شده و خشک شده دلیلش چیه؟ و اینکه چیکار باید کنم که دوباره ساقه اش بهتر بشه؟

  1. ویدا کاظمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر .علت قهوه ای شدن گیاهچه های گندمی آبیاری زیاد و یا خاک نامناسب است .گیاهچه گندمی به آبیاری زیاد بسیار حساس است و برای تکثیر باید گیاهچه را در خاک ی با بافت متوسط بکارید . آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان کمی خشک شده باسد و آبیاری را برای گیاهچه به اندازه ای انجام دهید که فقط خاک گلدان مرطوب شود .اگر ساقه پوسیده و قهوه ای شده باشد دیگر نمیتوان کاری کرد اما اگر هنوز سبز است میتوانید با دقت در آبیاری دوباره گیاه را شاداب کنید .

 7. رها گفت:

  سلام وقتتون بخیر، من چند ماهی میشه گندمی ابلق گرفتم پشت پنجره جنوبی اتاقمون گذاشتم آبیاری هفته ای دو بار هستش و غبارپاشی هم بعضی اوقات انجام میدم، دو سه ماه اول خوب بود ولی یه چند وقتیه ساقه های نزدیک گیاهچه خشک میشن و باعث پژمرده شدن گیاهچه میشن که در نهایت مجبور میشم اونارو جدا کنم چون که کوچک هستن نمیشه اونارو تو گلدان کاشت، حالا علتش چی میتونه باشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. ویدا کاظمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر .اگر منظورتان از خشک شدن جمع شدن برگها و پژمردگی است به علت آبیاری کم است .باید به این نکته توجه داشته باشید که گندمی گیاهی است که با خشک شدن خاک باید حتما آبیاری شود و آبیاری باید به اندازه ای باشد که گیاه سیراب شود .میزان آبِ کم در هر نوبت آبیاری و سفت بودن خاک باعث میشود که ریشه ها سیراب نشوند .سعی کنید به گیاه هوای تازه برسانید زیرا گندمی هوای خشک و بیش از حد گرم را دوست ندارد . برای راهنمایی بیشتر بهتر است عکس گیاه را برایمان ارسال کنید .

 8. رخساره قره داغی گفت:

  سلام صبحتون بخیر،ببخشید گندمی من نوک برگاش خشک میشه ،حدود یه متر با پنجره فاصله داره و نور مستقیم بهش نمیخوره،رشدشم کمه

  1. ویدا کاظمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر .علت خشک شدن نوک برگهای گندمی , گرم و خشک بودن محیط و نامنظم بودن آبیاری و یا سفت و متراکم شدن خاک است . برای آبیاری گندمی باید زمانی که خاک خشک بود گیاه را سیراب کنید و مکان نگهداری گیاه باید تهویه ی خوبی داشته باشد و بیش از حد گرم نباشد و یا نوسان دما نداشته باشد .با بهبود شرایط نگهداری میتوانید مشکل را برطرف کنید .

 9. فتانه ریاحی فر گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  گندمی من نوک برگهاش کمی سیاه شده و وسط برگهاش به رنگ بنفش تیره و جاهایی سیاه رنگ دراومده و اون قسمت ها پژمرده به نظر میرسه و البته از قسمت ساقه که نزدیک خاک هست هم چند شاخه خشک شده. مشکل چیه و چکاری باید انجام بدم؟قبلا نزدیک پنجره بود الان جابه جا شده و نور از پنجره بهش نمیتابه. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. ویدا کاظمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر .گیاه گندمی اگر از نوع ابلق باشد به نور بیشتری نیاز دارد و بهتر است در کنار پنجره قرار بگیرد . افراط و تفریط در آبیاری و نوسان دمای محیط و تهویه ی ناکافی و سفت و متراکم شدن خاک گلدان میتواند باعث بروز این مشکل شده باشد . بهتر است گلدان را در مکانی با نور و تهویه ی کافی قرار دهید و هر موقع خاک گلدان خشک شد به گیاه آب دهید . گندمی گیاهی با رشد سریع است اگر ریشه تمام گلدان را پر کرده بهتر است گلدان را بزرگتر کنید .

 10. اشرف بزرگی گفت:

  سلام ممنون از راهنماییهای شما.گل گندمی من کج و به یک طرف متمایل شده، آیا این گیاه ریشه بلندی داره و لازم است گلدان را بزرگتر کنم یا علت دیگری داره. تشکر از شما

  1. ویدا کاظمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر .سپاس از همراهی شما با کافه گلدون .گندمی گیاهی پرریشه و سریع الرشد است .بهتر است سالی یک بار با پر شدن ریشه ها در گلدان, اقدام به تعویض گلدان نمایید . البته مایل شدن گندمی به یک طرف میتواند هم به علت نور دریافتی باشد که در این صورت هر چند وقت یکبار با چرخاندن گلدان به سمت منبع نور مشکل حل میشود .اما گاهی اوقات گیاه گندمی بعلت طویل شدن بیش از اندازه ی برگها , کج میشود که در اینصورت ناچار هستید برگها را هرس کنید تا گیاه دوباره برگهای جدید درآورد .

 11. sepideh گفت:

  سلام ایا شما می دونید که چطور گیاه دانه دار میشه و چطور باید این کار را بکنم اگر میشه یک توضیح کامل بدهید. ممنون

  1. ویدا کاظمی گفت:

   سلام وقت بخیر .دانه دار شدن گیاهان از طریق گرده افشانی طبیعی (توسط حشرات ) و گرده افشانی مصنوعی امکان پذیر است .معمولا اگر گلهای گیاه بصورت طبیعی به میوه تبدیل نشوند باید گرده افشانی مصنوعی از طریق قرار دادن گرده ها روی مادگی گیاه انجام شود.میتوانید برای جمع کردن گرده و قرار دادن آن برروی مادگی از گوشپاکن یا قلموی ظریف و نرم استفاده کنید .

 12. فرزانه گفت:

  من گیاه گندمی دارم نزدیک به یک سال ولی هیچ وقت بچه نداده.دپستی به من گفت این گیاه نر و مادگی داره از کجا بفهمم جنسیتش چیه

  1. ویدا کاظمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر .گندمی در زمانی که گلدانش پر از ریشه شود و ریشه ها متراکم شوند و نور کافی ببیند شروع به تولید گیاهچه مینماید .اگر گلدان گیاه بزرگ است باید تا پر شدن ریشه ها صبر نمایید .و اگر گلدان کوچک است آنرا در مکانی پرنورتر قرار دهید .

 13. سجاد گفت:

  سلام گل گندمی من برگاش زرد میشود و نوک برگ ها خشک میشود باید چکار کنم

  1. ویدا کاظمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر .علت خشک شدن نوک برگهای گندمی میتواند افراط و تفریط در آبیاری , خاک نامناسب و گرم و خشک بودن هوای محیط باشد .گندمی به مکانی با تهویه ی خوب نیاز دارد و بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد .

 14. محبوبه گفت:

  سلام خسته نباشیدگیاه گندمی من برگ جدید درمیاره ولی خیلی ریز میمونن و قد نمیکشن علتش چیه؟

  1. ویدا کاظمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر .علت ریز ماندن برگهای گندمی و رشد نکردن آنها میتواند نور بیش از اندازه و یا خاک سفت و متراکم و نوسان دمای محیط و آبیاری نامنظم باشد .با بررسی موارد بیان شده و رفع موانع میتوانید به گیاه خود کمک نمایید .

 15. مینا گفت:

  سلام وقتتون بخیر من دو تا گل گندمی سبز و ابلق دارم تو خونه بود تابستون گذاشتم تو بالکن رشدش بیشتر شد بچه هم زده حالا میخوام بیارم خونه مشکلی پیش میاد براش؟؟

  1. ویدا کاظمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر .اگر تفاوت دمای داخل با بیرون زیاد نباشد مشکلی نیست .اگر در هوای آزاد فعلا مشکلی ندارند و در حال رشد هستند فعلا اجازه دهید در همان مکان قرار داشته باشند .اما اگر در حال واکنش نشان دادن به سرما هستند , میتوانید گلدان ها را به داخل انتقال دهید .

 16. Maryam گفت:

  ببخشید من چند قلمه از گل گندمی رو دارم که داخل ظرف آب گذاشتم ریشه کنه و بعد بذارمش داخل گلدان
  شرایط نگهداری از گیاه کل گندمی داخل آب وقتی میخواییم ریشه کنه چه جوریه؟
  یکی از قلمه ها اول برگ ها خشک شده چه جوری میتونم اینو برطرف کنم
  و بعضی از برگ های کوچیک توی آب هستن این براشون مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  1. shadi گفت:

   سلام و وقت بخیر 🙂
   لطفا مشکل گیاه خود را همراه با عکس، از طریق لینک زیر در گلیار کافه گلدون مطرح بفرمایید تا کارشناس مربوطه به طور تخصصی پاسخگوی شما باشد.
   https://forum.cafegoldoon.com/

 17. مهری گفت:

  باسلام وخسته نباشید گندمی من خیلی خوب رشد میکرد و گیاهچه میداد تو گلخونه گذاشتم و نور و تهویه خوب داره الان مدتیه که برگاش زرد وخشک میشه لطفا راهنمایی کنید

  1. shadi گفت:

   سلام و وقت بخیر 🪴
   لطفا مشکل گیاه خود را همراه با عکس، از طریق لینک زیر در گلیار کافه گلدون مطرح بفرمایید تا کارشناس مربوطه به طور تخصصی پاسخگوی شما باشد.
   https://forum.cafegoldoon.com/

 18. دوستدار گل و گیاه گفت:

  اولین گلی که داشتم گندمیه …. باعث شد من به گل‌های اپارتمانی علاقمند بشم و الان بیست گلدان دارم

  1. شادی طباطبائی گفت:

   سلام و وقت بخیر 🪴
   سپاس از همراهی شما. سبز و مانا باشید🌿

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال سریع و مطمئن​
خدمات پس از فروش​
پرداخت از درگاه‌های مطمئن​
ضمانت سلامت کالا​

درباره ما

کافه‌گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 97 کافه‌گلدون، با تیم‌جوانی متشکل از متخصصین حوزه‌های مختلف به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.

سرمایه ما اعتماد شماست

سبد خرید