در مرحله‌ی نهایی ثبت سفارش، میتوانید روز تحویل را انتخاب کنید.

در مرحله‌ی نهایی ثبت سفارش، میتوانید روز تحویل را انتخاب کنید.

درختچه‌های مقاوم آپارتمانی

مقاوم ترین درختچه های آپارتمانی

اکثر افرادی که علاقه‌مند به نگهداری گیاهان هستند، حداقل یک درختچه‌ آپارتمانی در بین گیاهان خود دارند. درختچه‌ها این روز‌ها محبوب‌تر از قبل شده‌اند و در اکثر دکوراسیون‌های منازل، محیط‌های کار، راهرو‌ها و… استفاده می‌شوند. این درختچه‌ها ارتفاع و اندازه‌ بیشتری نسبت به سایر گیاهان آپارتمانی دارند و می‌توانند بیشتر احساس نزدیک بودن به طبیعت را در شما ایجاد کنند. علاوه بر زیبایی، اکثر این درختچه‌ها باعث آرامش اعصاب و روان و همچنین کاهش استرس شده و می‌توانند هوای تصفیه‌شده را در اختیار شما قرار دهند.

حالا شاید شما علاقه‌مند به نگهداری یک درختچه‌ زیبا هستید اما محیط نگهداری مناسبی ندارید یا به علت مشغله‌ زیاد، زمان رسیدگی به این گیاهان زیبا را ندارید. نگران نباشید. نیازی نیست از خرید درختچه منصرف شوید. کافی است یکی از درختچه گلهای آپارتمانی مقاوم را انتخاب کنید تا حتی در شرایط سخت هم به رشد خود ادامه دهد.

انواع درختچه و گیاهان گران قیمت

محصولات بیشتر

در ادامه با ده تا از مقاوم ترین درختچه های آپارتمانی آشنا خواهیم شد.

  • یوکا 

گیاهی با تنه‌چوبی و بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است. دارای برگ‌های کشیده و خنجری است. این درختچه آپارتمانی مقاوم، به نورکافی نیاز دارد و نگهداری ساده‌ای دارد. بدین ترتیب خرید یوکا از گزینه‌های مناسب برای آپارتمان، محل‌کار، راهرو می‌باشد. تحمل دمایی بالایی دارد و به خشکی مقاوم است. رشد کندی دارد و نیاز به کود دهی منظم دارد.

درختچه یوکا

این درختچه خاصیت تصفیه‌کنندگی هوا دارد و البته که سمی است و بهتر است از دسترس کودک و حیوان خانگی دور نگه‌داشته شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله بهترین شرایط نگهداری گیاه یوکا را مطالعه نمایید.

  • آمستل کینگ 

بنجامین آمستل کینگ از درختچه‌های مقاوم آپارتمانی متعلق به خانواده بنجامین هاست که بومی هلند می‌باشد. دارای برگ‌های بلند و باریک است و مناسب برای نگهداری در آپارتمان و محل کار. این درختچه علاقه‌ زیادی به قد کشیدن دارد که البته با رشد این گیاه، برگ‌های پایینی ریزش پیدا خواهند ‌کرد که امری طبیعی است. تصفیه‌کننده هوا می‌باشد و از گیاهان سمی به شمار می‌آید. خرید بنجامین آمستل کینگ برای علاقه‌مندان به گل‌های آپارتمانی قد بلند بسیار مطلوب خواهد بود.

بنجامین آمستل کینگ

  • درختچه شفلرا 

این درختچه آپارتمانی مقاوم زیبا که دارای تنه‌ چوبی و برگ‌های سبز و چرمی است، بومی استرالیا می‌باشد. در سرزمین بومی خود و هوای آزاد، ارتفاعی تا 3 متر خواهد داشت. این گیاه، مقاوم در برابر شرایط نا‌مناسب محیطی است که البته گونه‌های ابلق آن نیاز بیشتری به نور خورشید دارند. نگهداری ساده‌ای دارد و همچنین تصفیه‌کننده هوا می‌باشد. به علت سمی بودن، پس از خرید شفلرا، این گیاه را از دسترس کودک و حیوانات خانگی دور نگه‌داشته شود.

بیشتر بخوانید: گل شفلرا ۰ تا۱۰۰ خرید+ نگهداری و تکثیر این گل زیبای آپارتمانی در خانه

درختچه شفلرا 

انواع شفلرا

محصولات بیشتر

 

  • پاچیرا 

این درختچه خاص و لوکس که به گیاه پول معروف است، بومی آمریکای مرکزی و شرق آسیا است. پاچیرا به درختچه آپارتمانی مقاوم به نور کم معروف است چون مقاومت بالا و سازگاری زیادی با شرایط محیطی دارد و برای محیط‌های کم‌نور یا دارای نور متوسط مناسب می‌باشد. رشد زیاد و نگهداری ساده‌ای دارد. نگهداری و رشد گیاه پاچیرا برای کاهش استرس مناسب بوده و این درختچه از تصفیه‌کننده‌های خوب به حساب می‌آید.

پاچیرا 

  • لیندا 

از مقاوم ترین درختچه های آپارتمانی گل لیندا می‌باشد. این گیاه نسبتا مقاوم، به سرمای هوا حساس است. به آن پافیلی و یا گل دم اسبی هم گفته می شود که بومی مکزیک بوده و در شرایط آب و هوای بیابانی و کویر رشد کرده است. در نتیجه شاید هوای خیلی گرم را بتواند تحمل کند اما هوای سرد را خیر. اگر قصد خرید درختچه لیندا را دارید، باید بذانید که این گیاه ساقه‌ ضخیمی دارد که می‌تواند تا یکسال آب را در خودش ذخیره کند. در نتیجه نیاز آبی زیادی هم ندارد و آبیاری زیاد باعث نابودی این گیاه خواهد ‌شد. ارتفاع این گیاه در صورت امکان تا دو متر هم خواهد ‌رسید و همچنین در نیم‌سایه هم رشد دارد و گیاه کم توقعی از نظر تغذیه‌ای می‌باشد.

 گل لیندا  

  • کاج مطبق

یکی دیگر از درختچه های آپارتمانی مقاوم کاج مطبق است. این درختچه نوعی کاج سوزنی است و بومی استرالیا می‌باشد، رشد آن در طبیعت زیاد است ولی در آپارتمان به کندی رشد می‌کند. این گیاه نیازمند آب و هوای خنک و مرطوب و نور زیاد و کامل است، پس چنانچه آپارتمان نورگیری دارید امکان نگهداری از آن را خواهید داشت. همچنین برای نگهداری کاج مطبق در آپارتمان نیاز است که گردش هوای روزانه با باز کردن درب و پنجره‌ها اتفاق بیفتد. برای آبیاری این گیاه بهتر است چک کنید تا خاک گلدان خشک شده باشد سپس آبیاری کنید.

کاج مطبق

  • نخل شامادورا

نخل شامادورا الگانس گیاهی کم‌رشد بومی مکزیک است، که به علت تحمل سایه و نیازِ نوریِ کم، گیاهی مقاوم، مناسب برای نگهداری در اتاق خواب و آپارتمان می‌باشد. شامادورا به عنوان یکی از درختچه های آپارتمانی مقاوم و همیشه سبز، تصفیه کننده عالی هوا نیز محسوب می‌شود. این گیاه نیاز آبی معمولی دارد. نکته‌ای که در مورد خرید نخل شامادورا جالب توجه می‌باشد، این است که تشابه زیادی با نخل اریکا دارد اما با دقت در فرم برگ‌ها می‌توانید این دو گیاه را از هم تشخیص دهید. نسبت به نخل اریکا، این گیاه رشد قدی چندانی ندارد.

گیاه شامادورا

  • نخل اریکا

نخل اریکا، گیاهی از خانواده‌ اریکاسه و بومی منطقه ماداگاسکار می‌باشد. برای آن‌که بتوانیم گیاه اریکا را در منزل نگهداری کنیم باید به مواردی نظیر میزان آبیاری نخل اریکا، نور مناسب، نوع خاک و دما توجه کافی داشته باشیم. این گیاه نیاز نوری متوسطی دارد و از این رو جزو درختچه‌های مقاوم محسوب می‌شود. با نگهداری ایده آل این گیاه می‌تواند تا حدود ۶ متر ارتفاع گرفته و رشد داشته باشد. نخل اریکا نیز یکی از تولید کننده‌های اکسیژن می‌باشد و نگهداری آن داخل منزل باعث تنفس راحت‌تر شما خواهد بود.

همچنین اگر قصد خرید نخل اریکا را دارید و نگران نحوه حمل یا بسته بندی این گیاه قد بلند هستید، کافه گلدون به شما اطمینان می‌دهد که حتی گیاهان بلند و بزرگ با کاغذهای گرافت و سلفون بسته‌بندی می‌شوند و این بسته‌بندی‌ها آنقدر زیبا و مستحکم بوده که مناسب هدیه دادن می‌باشند. همچنین لجستیک محصول از طریق ماشین‌های مخصوص کافه گلدون با سقف بسته و فایبرگلاس در محیطی کاملا تاریک و بی‌نور و دمای بین ۱۵ تا ۲۵ متناسب با هر فصل، انجام می‌شود.

نخل اریکا

  • دراسنا بلالی

دراسنا بلالی یکی از درختچه گلهای آپارتمانی مقاوم خانواده دراسناست که مناسب نگهداری در آپارتمان است. این گیاه که بومی آفریقا و مناطق گرمسیری است جزو تصفیه کنندگان هوا نیز به شمار می‌رود. این درختچه نیازمند نور خوب است و هر زمان سطح خاک تا عمق حدود ۳ – 5 سانتی‌متر خشک گردید می‌توان آن را آبیاری نمود. پیشنهاد می‌شود پس از خرید دراسنا این گیاه را با آب جوشیده سرد شده آبیاری کنید چون ممکن است نوک برگ‌های گیاه خشک شوند.

بیشتر بخوانید: نگهداری و بیماری‌های دراسنا بلالی و راه‌های درمان آن

دراسنا بلالی

  • فیکوس الاستیکا

این درختچه زیبا و پرطرفدار بومی هند است و به نور متوسط و غیر مستقیم نیاز دارد اگر چه در سایه و نور کم دوام می‌آورد ولی رشد مطلوبی ندارد. اگرچه این گیاه به خشکی هم مقاوم است اما رطوبت دوست است و در هوای مرطوب رشد ایده‌آلی خواهد داشت. فیکوس‌ها انواع و اقسام متنوعی دارند اما مقاوم‌ترین آن‌ها برای نگهداری در منزل فیکوس الاستیکا و جنگلی هستند. این درختچه آپارتمانی مقاوم در نگهداری، بدون دردسر و مشکل است و می‌تواند در هر شرایطی رشد کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله نگهداری و بیماری ‌های الاستیکا و راه‌های درمان آن را مطالعه بفرمایید.

 

گیاه الاستیکا

حالا که با این درختچه‌های مقاوم آپارتمانی آشنا شده‌اید، انتخاب کردن درختچه‌ای که گزینه مناسبی برای محل زندگی شما باشد، کار دشواری نیست. این درختچه‌ها بهترین گزینه برای افرادی است که شاغل هستند و زمان کافی برای نگهداری از گیاهان را ندارند. قیمت گیاهان آپارتمانی مقاوم در کافه‌گلدون بسیار مناسب بوده و شما هم می‌توانید از درختچه‌های خاص و زیبای آپارتمانی نگهداری کنید و از وجود آن‌ها لذت ببرید. اما باید بدانید که گیاهتان عشق و توجه شما نسبت به خودش را دریافت میکند و اینگونه عمر طولانی‌تری خواهد داشت.

جهت پرسش در رابطه با مشکل گیاهتان و اطلاع از راه‌های درمان آن، اینجا کلیک کنید و با کارشناس متخصص گل و گیاه ارتباط برقرار کنید.

ممنون از شما که مثل همیشه همراه ما بودید.🎈

امیدواریم مطالب فوق براتون مفید بوده‌ باشه.

تا مقاله بعدی، خدانگهدار.

جهت بازدید از صفحه کافه گلدون در اینستاگرام، کلیک کنید. 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال سریع و مطمئن​
خدمات پس از فروش​
پرداخت از درگاه‌های مطمئن​
ضمانت سلامت کالا​

درباره ما

کافه‌گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 97 کافه‌گلدون، با تیم‌جوانی متشکل از متخصصین حوزه‌های مختلف به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.

سرمایه ما اعتماد شماست

سبد خرید